Božsky pôsobiaci kvet je už vyše 5000 rokov známy ako liečivo. Peržania používali obklady napustené ružovou vodou pri chorobách srdca, žalúdka a nervov. Ružové kvety pôsobia protizápalovo, preto sú aj v súčasnosti využívané v kozmetike. Vyskúšajte si pripraviť aj vy niektoré z našich domácich ružových receptov.
Výsadba pred vstupom do domu býva často najriešenejším miestom v záhrade. Veď kto by nechcel privítať návštevu záplavou kvetov? Prinášame vám tip na žlto-červenú kombináciu. Inšpirujete sa?
Teraz je správny čas na množenie balkónových rastlín. Najvodnejší spôsob je odrezkami. Ak pestujete kosatec bradatý, môžete si ho rozmnožiť delením podzemku.
Brusnice nie sú u slovenských záhradkárov veľmi populárne. Napriek tomu majú všestranné využitie a starostlivosť o ne nie je náročná. Práve teraz začínajú dozrievať prvé z plodov. Pochutíte si na nich aj vy?
Má zaujímavé guľaté súkvetia žltej farby, ktoré sa dajú výborne sušiť. V poslednom čase nachádzajú uplatnenie ako doplnkové kvety do svadobných kytíc či na ozdobenie svadobnej torty.
Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Veď kto by netúžil mať ich zdravé a krásne. Vyskúšali ste už všetko možné, ale výsledok stále nie je podľa vašich predstáv? Riešenie možno rastie vo vašej záhrade či v črepníku na okne.
Nezáleži na tom, či máte záhradu obrovských rozmerov, alebo len miniatúrny mestský balkón. Bylinky môžete pestovať takmer všade. Pozrite si naše tipy na vytvorenie bylinkovej záhrady.
Vyskúšali ste všetko možné, ale nedarí sa vám zbaviť vošky ružovej? Ak odporúčané rady nefungujú alebo len krátko, možno vám pomôže niektorá z nasledujúcich.
Ak chcete živý plot s kvetmi či plodmi, vyberajte si radšej také druhy krov, ktoré majú kvety na bočných výhonkoch starého dreva, ako tie, čo majú kvetné puky na obraste, ktorý odstránite rezom.
Na migrénu sú náchylnejšie ženy a dokonca stále viac postihuje deti. Tieto silné bolesti hlavy môžu sprevádzať aj ďaľšie symptómy. Našťastie prírodná liečba je účinná.
Celé leto ste mali možnosť, poslať nám váš obľúbený recept z tekvice a zapojiť sa do súťaže. Dnes vám prinášame tretí výber toho najzaujímavejšieho od čitateľov, ktorí neváhali a súťažili.
Ak sú ovocné stromy obsypané ovocím, hrozí im zlomenie. Postarajte sa o ne a podoprite ich prehýbajúce sa konáre. Náchylnejšie na zlomenie sú najmä slivkoviny.
Agávy sú húževnaté, tvarovo nápadné rastliny, ktoré obľubujú jasné slnečné lúče a horúčavu zimných záhrad. Je ich viac ako 400 druhov a vynikajú ako solitéry.
Breza čierna je veľmi odolný druh, nielen čo sa týka podmienok, ale aj škodcov. Na pôdu nie je náročná. Najvhodnejšie obdobie na vysádzanie je skorá jeseň.
Určite ste už počuli o rôznych domácich hnojivách, ktorých pôvod je viac-menej v každej kuchyni. Napríklad banánové šupky sú výborný zdroj fosforu. Môžete ich nastrihať a pri vysádzaní dať na dno črepníka. Malé množstvo živín obsahuje aj čaj, pivo či voda po varení zemiakov. Ako hnojivo sa dá použiť aj kávová usadenina alebo droždie s vodou. Aj keď takýto spôsob výživy vám nikto nezaručí, určite stojí za vyskúšanie.
Ak pestujete čínsku kapustu, nezabudnite ju polievať. Je stále smädná, teda má veľké nároky na vodu. Pôdu aj kyprite, aby ste predišli nadmerným stratám výparmi.